Liturgiczna Służba Dziewcząt

Dziewczęca grupa liturgiczna w parafii istnieje od kilkunastu lat.

Obecnie dziewczęta ubogacają niedzielną Eucharystię o godz. 1100: śpiewając psalmy, czytając komentarze i modlitwę powszechną.

Wszystkie dziewczynki, które chcą śpiewać lub czytać podczas Mszy św.

mogą zgłosić się w niedzielę do pani organistki.

Zimowy wyjazd do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

W pierwszym dniu ferii zimowych dziewczęta z kl. IV i V pojechały na wycieczkę do  Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Wszystko rozpoczęło sie zbiórką o godz. 920 na dworcu PKP w Inowrocławiu. O 938 pociągiem ruszyliśmy w drogę. Zajęliśmy całe dwa przedziały, w których jechało sie bardzo wygodnie i .... szybko, bowiem o 1007 byliśmy już w Bydgoszczy. Z dworca PKP, pieszo, udaliśmy się ulicami starego miasta do Filharmonii. Zajęliśmy miejsca w szóstym rzędzie. O godz. 1100 rozpoczął się koncert Bajkowa Zima, który trwał ponad godzinę. Zabawiała nas Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy oraz Chór SERENO z Zespołu Szkół w Łochowie. W programie usłyszeliśmy dwie ulubione dzieci piosenki z Krainy Lodu oraz suitę symfoniczną Prokofiewa "Piotruś i wilk", a  także najpiękniejsze piosenki z bajek Disneya.

Po koncercie, dziewczynki, podobnie jak wilk, miały ochotę coś zjeść. Poszliśmy wiec na pizzę do Pizza Hut w galerii Focus. Po zaspokojeniu głodu czas było wracać. Tym razem dla urozmaicenia szybkim krokiem udaliśmy się na dworzec PKS skąd odjechaliśmy do Inowrocławia.

Wycieczka zakończyła się przy kościele w Mątwach. Wszystkim podczas wyjazdu towarzyszył dobry humor.

W czerwcu planujemy kolejną wyprawę.

Zimowy wyjazd do Filharmonii Pomorskiej

Niedziela, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dwunasta Niedz