Z okazji jubileuszu 70 lat istnienia parafii uroczystej Mszy św. w dniu 9 grudnia 2001 r. przewodniczył ks. bp. Stanisław Gądecki, który po Mszy św. poświęcił salę w nowo wybudowanym domu parafialnym. Ostatecznie budowę domu parafialnego wraz z mieszkaniem dla wikariusza ukończono we wrześniu 2004 r. Dom otrzymał nazwę: „Pod okiem Opatrzności”.

W marcu 2005 r. zostało wykonane nowe ogrodzenie wokół cmentarza parafialnego. A rok później (2006) nastąpiła adaptacja prezbiterium w kościele do aktualnych wymogów liturgicznych wraz z wykonaniem nowej posadzki w prezbiterium. A w 2007 r. nastąpiła wymiana parkanu wokół kościoła i przyległego terenu wraz z plebanią.

W latach 2008-2009 wykonano remont wieży kościoła, który obejmował m.in. wymianę konstrukcji zawieszenia dzwonów, wymianę schodów komunikacyjnych wewnątrz wieży oraz wykonanie nowej konstrukcji dachowej i pokrycie jej blachą miedzianą. W niedzielę, 8 listopada 2009 r. po Mszy św. został poświęcony nowy krzyż, który znajduje się na szczycie wieży kościoła.

W latach 2000-2010 w parafii odbywały się w Wielki Piątek Misteria Drogi Krzyżowej z udziałem młodzieży ze Szkół Katolickich w Inowrocławiu oraz parafian, przygotowywane przez Akcję Katolicką.

Natomiast jesienią 2010 r. został wykonany remont kaplicy cmentarnej oraz wymieniony dach wraz z konstrukcją na budynku gospodarczym należącym do cmentarza parafialnego.

W dniu, 31 marca 2012 r. w czasie uroczystej Mszy św. odpustowej ks. bp Bogdan Wojtuś wprowadził do kościoła relikwie bł. Jana Pawła II. Relikwiarz w którym znajdują się relikwie pierwszego stopnia tj. włosy papieża został umieszczony w bocznym ołtarzu.

Niedziela, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dwunasta Niedz