Powołania kapłańskie i zakonne z parafii

śp. ks. Apolinary Spajer

ks. Ryszard Kwiatkowski

ks. Stanisław Jędrzejewski

s. Elżbieta Wędzińska

s. Justyna Dombek

s. M. Lidia Zielińska

s. Scholastyka Łucja Czarnecka

s. Xymena Małgorzata Latawiec

s. Monika Helt

Proboszczowie parafii

Śp. ks. Bogdan Gordon inicjator budowy kościoła - proboszcz parafii p.w. św. Mikołaja w Inowrocławiu.

śp. ks. Stanisław Dąbrowski    1931-1939

kościół zamieniony na magazyn (II wojna światowa)

śp. ks. Kazimierz Grabianka    1945-1951

śp. ks. Stanisław Gierszewski  1951-1967

śp. ks. Józef Matuszak             1967-1989

śp. ks. Eugeniusz Michalczak  1989-1990

śp. ks. Ireneusz Piszczek         1990-1998

ks. Adam Walendowski     1998-

Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne

O Jezu, Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby ich uczynić łowcami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych i uczyń ich swoimi naśladowcami i swoimi sługami. Spraw, by dzielili Twoje pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego ponawiasz na ołtarzach swoją Ofiarę.

Ty, o Panie, który zawsze żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi horyzonty, by dostrzegli cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci o światło prawdy i ciepło miłości, by odpowiadając na Twoje wołanie, przedłużali tu na ziemi Twoją misję, budowali Twoje Ciało Mistyczne - i byli solą ziemi i światłością świata.

Rozszerz o Panie Twoje miłościwe wołanie również na wiele serc kobiecych, czystych i wielkodusznych, i wlej w nie pragnienie doskonałości ewangelicznej, oddanie się służbie Kościoła oraz braciom potrzebującym pomocy i miłości. Amen.

Źródło: Ks. Tomasz Bielski SAC, Pokój Wam Modlitewnik, Pallotinum 1983

Niedziela, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dwunasta Niedz