Ogłoszenia parafialne - Niedziela Palmowa, 25 marca 2018 r.

Parafia pw. Opatrzności Bożej w Inowrocławiu

___________________________________________________________________________________

WIELKA ŚRODA

19.00    Droga  Krzyżowa

WIELKI CZWARTEK

18.00    Msza św. Wieczerzy Pańskiej

19.00    Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK W tym dniu wszystkich dorosłych obowiązuje post ścisły tzn. można zjeść jeden posiłek do syta a dwa razy się tylko posilić.

18.00    Liturgia Wielkiego Piątku

19.00    Po zakończeniu Liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 20.00

WIELKA SOBOTA

9.30    Adoracja Najśw. Sakramentu przy Grobie Pańskim

12.00    Poświęcenie potraw w kościele

13.00    Poświęcenie potraw w kościele

14.00    Poświęcenie potraw w kościele

15.00    Poświęcenie potraw w Tupadłach, wspólne dla wiosek o godz.15.00.

W Wielką Sobotę przed i po poświęceniu potraw na stół wielkanocny będzie można przy stoisku misyjnym nabyć artykuły spożywcze, które cieszyły się  dużym zainteresowaniem w czasie wielkopostnych rekolekcji. Pojawią się nowe rzeczy, jak kubki do kawy i filiżanki z łyżeczką które mogą być miłą niespodzianką dla  rodziny i gości. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą misyjnych produktów spożywczych. Ponadto w tym dniu będą zbierane ofiary w czasie poświęcenia, które przeznaczamy na potrzeby Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

20.00    Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną

Zabieramy ze sobą świece do kościoła

NIEDZIELA i PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

7.30    Msza św.

9.30    Msza św.

11.00    Msza św.

18.00    Msza św.

Zapraszamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego

W Wielki Poniedziałek rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu. Początek spotkań rekolekcyjnych w kościele każdego dnia o godz. 9.00.

Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w Wielki Poniedziałek. Natomiast po świętach wielkanocnych będzie czynne w środę i piątek, zawsze po wieczornej Mszy św.

Sakramentu bierzmowania kandydatom z III klasy gimnazjum udzieli ks. bp Bogdan Wojtuś w dniu 16 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00. Lista osób przygotowujących się do bierzmowania jest już zamknięta.

W Sanktuarium w Markowicach w każdą środę począwszy od 4 kwietnia będzie miało miejsce spotkanie w ramach cyklu „Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym”. Zapraszamy na godz. 19.00 wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy mają pragnienie głębszego życia duchowego i otwarcia się na działanie Ducha Świętego w Kościele.

„Bliżej nieba” - to nazwa nowego programu telewizyjnego, którego premierowy odcinek zaplanowano na antenie TVP Bydgoszcz w Niedzielę Palmową. Dwutygodnik ma być odpowiedzią na wiele pytań i problemów współczesnego człowieka, który chce żyć „bliżej nieba”. To propozycja nie tylko dla głęboko wierzących, ale też poszukujących swojej drogi, chcących żyć godnie, otwartych na potrzeby innych.

Numer konta parafii, na które można wpłacać dowolne ofiary z przeznaczeniem na potrzeby remontowe.

Parafia Rzym-Kat.p.w.Opatrzności Bożej w Inowrocławiu

WBK S.A. I o. Inowrocław

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przekazane ofiary, a zwłaszcza tym, którzy systematycznie pamiętają o potrzebach materialnych naszej parafii.Bóg zapłać !

Niedziela, IV Tydzień Wielkanocny
Czwarta Niedziela Wielkanocna