Niedziela Palmowa

W tym roku na dwóch mszach św. Ewangelia została zaprezentowana w formie inscenizacji przygotowanej pod kierunkiem ks. Tomasza.

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci

Tegoroczne wielkopostne rekolekcje dla dzieci skupiały się wokół tematu 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Przez 3 dni towarzyszyły nam dzieci fatimskie, za które przebrali się: Zuzia, Nadia i Mikołaj. Pierwszego dnia wpatrywaliśmy się w Maryję – Królową Nieba, której tak bardzo zależy na tym, by wszyscy ludzie zostali zbawieni. Dlatego właśnie objawiła się dzieciom, by pomogli Jej ratować ludzi z niewoli grzechu. Drugiego dnia w obecności Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie odprawiliśmy drogę krzyżową, podczas której razem z błogosławionymi dziećmi rozważaliśmy jak żyć po Bożemu. Punktem centralnym ostatniego dnia była Eucharystia. Podczas kazania ks. proboszcz powiedział, że tak jak koło ratunkowe może uratować topiącego się człowieka, tak Różaniec może uratować wszystkich, którzy czynią zło czyli „topią się w grzechach”.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Odsłonięcie i poświęcenie tablicy z okazji 350 rocznicy bitwy pod Mątwami - 13 lipca 2016 r.

Boże Ciało 2016

Wycieczka do Bydgoszczy

25 stycznia 2016 r. dziewczynki z chórku pojechały na wycieczkę do Bydgoszczy na „Roztańczone ferie w filharmonii” . Najpierw pociągiem, a potem pieszo z dworca do filharmonii. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego zaśpiewania znanego wszystkim kujawiaka "Czerwone jabłuszko". Podczas koncertu dzieci poznały różne style tańca:taniec klasyczny, balet, flamenco, taniec ludowy oraz break-dance, poprzez który przybliżyły sobie tajniki kultury hip-hopowej. Dowiedziały się również jaki taniec tańczy się w jakim obuwiu. Koncert nie był biernym słuchaniem, ale wspaniałą interakcją z dziecięcą widownią. Wybrane figury taneczne mogli wykonywać wszyscy, pozostając na swoich miejscach. Wiele radości i pozytywnej energii przyniósł ten ponad godzinny koncert. Wszystko co dobre szybko się kończy, więc czas na powrót. Podczas wędrówki przez park dziewczynki poczuły głód. Zjedzenie wielkiej pizzy pozwoliło kontynuować podróż. Dotarłyśmy na dworzec PKS, skąd autobusem udałyśmy się do Inowrocławia. Nie wiem co było po powrocie do domów, ale myślę, że mimo chęci dalszego podróżowania wszystkie dziewczynki poczuły zmęczenie i ... zasnęły.

jasełka

Pielgrzymi z Gdyni i Gdańska w naszej parafii

W dniu 3 sierpnia br. Pielgrzymi z Gdyni i Gdańska zatrzymują się w naszej parafii na południowy odpoczynek i posiłek. W tym roku odwiedził Pielgrzymów ks. abp Sławoj Leszek Głódź, który wziął udział we wspólnej modlitwie i na zakończenie wszystkim udzielił Bożego błogosławieństwa. Potem ks. abp rozmawiał z pielgrzymami oraz spotkał się z kapłanami i alumnami na plebanii.

Jubileusz 50 lat kapłaństwa ks. Zygmunta Małkowskiego

W niedzielę, 31 maja 2015 r. ks. Zygmunt Małkowski, emerytowany proboszcz parafii w Piaskach odprawił uroczystą jubileuszową Mszę św. z okazji 50 rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich. Święceń kapłańskich w katedrze gnieźnieńskiej neoprezbiterom 5 czerwca 1965 r. udzielił Prymas Tysiąclecia Kard. Stefan Wyszyński.

Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak na spotkaniu opłatkowym w Zakładzie opiekuńczo-leczniczym SIRMED w Inowrocławiu

W czwartek, 18 grudnia 2014 r. Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak spotkał się z chorymi i personelem zakładu opiekuńczo-leczniczego SIRMED. Ks. Prymas złożył wszystkim życzenia świąteczne, połamał się opłatkiem i udzielił błogosławieństwa. W czasie spotkania dzieci ze Szkoły Katolickiej śpiewem kolęd ubogaciły uroczystość.

Koncert Toruńskiego Kwartetu Smyczkowego. 07.12.2014

W ramach edycji projektu "Wsparcie opieki nad zabytkami Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2014 r." odbył się koncert Toruńskiego Kwartetu Smyczkowego w naszym kościele w niedzielę, 07.12.2014 r.

Noc Świętych- Inowrocław

Noc Świętych w Inowrocławiu odbyła się 31 października br. w kościele pw. Zwiastowania NMP. Delegacja młodzieży z naszej parafii niosła relikwie św. Jana Pawła II.

Remont dachu kościoła

Dziękczynienie za plony ziemi - wrzesień 2014 r.

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

W sobotę, 18 stycznia 2014 r. w czasie Mszy św. koncelebrowanej małżonkowie naszej parafii odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. kan Franciszek Jabłoński z Gniezna diecezjalny Referent Duszpasterstwa Rodzin. Małżonkowie po Mszy św. otrzymali indywidualne błogosławieństwo. W sposób szczególny zostały wyróżnione dwie najstarsze pary małżeńskie, które w tym roku obchodzą 66 i 65 rocznicę ślubu.

przyjęcie nowych ministrantów

niedziela, 29 września 2013 . W czasie Mszy św. do grona ministrantów zostało przyjetych 5 chłopców.

Sobota, XIX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn