Niedziela Misyjna

Kilka zdjęć z Niedzieli Misyjnej AD 2018

Niedziela Palmowa

W tym roku na dwóch mszach św. Ewangelia została zaprezentowana w formie inscenizacji przygotowanej pod kierunkiem ks. Tomasza.

Rekolekcje wielkopostne

W dniach 11-14 marca 2018 r. w naszej parafii gościł z posługą słowa o.Mariusz Bosek. Niedziela dla dorosłych była wielkopostnym dniem skupienia połączonym z czasem podarowanym bliźniemu (po każdej Mszy św.) przy kawie i domowym ciastku. Piękna pogoda sprawiła, że wiele osób skorzystało z zaproszenia, o czym świadczy rozdanych 13 blach placka i około 25 litrów kawy. Dodatkowo zbierane były ofiary pieniężne na projekt misyjny "Ryż na Madagaskar do 30 kleryków", które zostały przekazane w kwocie 900 zł. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też produkty żywnościowe oraz figurki z krajów misyjnych. W poniedziałek o.Mariusz przewodniczył uroczystościom odpustowym ku czci Bożej Opatrzności, a także z tej okazji wygłosił Słowo Boże. Od poniedziałku do piątku rekolekcje wielkopostne pod hasłem "JEZUS JEST DROGĄ" przeżywały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Inowrocławiu i Szkoły Podstawowej w Tupadłach oraz uczniowie dwóch klas gimnazjum należący do parafii pw. Opatrzności Bożej. Spotkania odbywały się w dwóch grupach w kościele: o godz. 9.oo i 11.oo. Dzieci z zainteresowaniem słuchały przygotowanych nauk, oglądały krótkie filmiki oraz z entuzjazmem śpiewały piosenki. Dziękujemy o.Mariuszowi za wygłoszone Słowo i radość wniesioną do naszej wspólnoty parafialnej.

Kilka zdjęć z Niedzieli Misyjnej AD 2018

Tegoroczne wielkopostne rekolekcje dla dzieci skupiały się wokół tematu 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Przez 3 dni towarzyszyły nam dzieci fatimskie, za które przebrali się: Zuzia, Nadia i Mikołaj. Pierwszego dnia wpatrywaliśmy się w Maryję – Królową Nieba, której tak bardzo zależy na tym, by wszyscy ludzie zostali zbawieni. Dlatego właśnie objawiła się dzieciom, by pomogli Jej ratować ludzi z niewoli grzechu. Drugiego dnia w obecności Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie odprawiliśmy drogę krzyżową, podczas której razem z błogosławionymi dziećmi rozważaliśmy jak żyć po Bożemu. Punktem centralnym ostatniego dnia była Eucharystia. Podczas kazania ks. proboszcz powiedział, że tak jak koło ratunkowe może uratować topiącego się człowieka, tak Różaniec może uratować wszystkich, którzy czynią zło czyli „topią się w grzechach”.

Środa, II Tydzień Adwentu
Rok C, I