Rekolekcje wielkopostne

W dniach 11-14 marca 2018 r. w naszej parafii gościł z posługą słowa o.Mariusz Bosek. Niedziela dla dorosłych była wielkopostnym dniem skupienia połączonym z czasem podarowanym bliźniemu (po każdej Mszy św.) przy kawie i domowym ciastku. Piękna pogoda sprawiła, że wiele osób skorzystało z zaproszenia, o czym świadczy rozdanych 13 blach placka i około 25 litrów kawy. Dodatkowo zbierane były ofiary pieniężne na projekt misyjny "Ryż na Madagaskar do 30 kleryków", które zostały przekazane w kwocie 900 zł. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też produkty żywnościowe oraz figurki z krajów misyjnych. W poniedziałek o.Mariusz przewodniczył uroczystościom odpustowym ku czci Bożej Opatrzności, a także z tej okazji wygłosił Słowo Boże. Od poniedziałku do piątku rekolekcje wielkopostne pod hasłem "JEZUS JEST DROGĄ" przeżywały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Inowrocławiu i Szkoły Podstawowej w Tupadłach oraz uczniowie dwóch klas gimnazjum należący do parafii pw. Opatrzności Bożej. Spotkania odbywały się w dwóch grupach w kościele: o godz. 9.oo i 11.oo. Dzieci z zainteresowaniem słuchały przygotowanych nauk, oglądały krótkie filmiki oraz z entuzjazmem śpiewały piosenki. Dziękujemy o.Mariuszowi za wygłoszone Słowo i radość wniesioną do naszej wspólnoty parafialnej.

Niedziela Palmowa

W tym roku na dwóch mszach św. Ewangelia została zaprezentowana w formie inscenizacji przygotowanej pod kierunkiem ks. Tomasza.

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci

Tegoroczne wielkopostne rekolekcje dla dzieci skupiały się wokół tematu 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Przez 3 dni towarzyszyły nam dzieci fatimskie, za które przebrali się: Zuzia, Nadia i Mikołaj. Pierwszego dnia wpatrywaliśmy się w Maryję – Królową Nieba, której tak bardzo zależy na tym, by wszyscy ludzie zostali zbawieni. Dlatego właśnie objawiła się dzieciom, by pomogli Jej ratować ludzi z niewoli grzechu. Drugiego dnia w obecności Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie odprawiliśmy drogę krzyżową, podczas której razem z błogosławionymi dziećmi rozważaliśmy jak żyć po Bożemu. Punktem centralnym ostatniego dnia była Eucharystia. Podczas kazania ks. proboszcz powiedział, że tak jak koło ratunkowe może uratować topiącego się człowieka, tak Różaniec może uratować wszystkich, którzy czynią zło czyli „topią się w grzechach”.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Odsłonięcie i poświęcenie tablicy z okazji 350 rocznicy bitwy pod Mątwami - 13 lipca 2016 r.

Wycieczka do Bydgoszczy

25 stycznia 2016 r. dziewczynki z chórku pojechały na wycieczkę do Bydgoszczy na „Roztańczone ferie w filharmonii” . Najpierw pociągiem, a potem pieszo z dworca do filharmonii. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego zaśpiewania znanego wszystkim kujawiaka "Czerwone jabłuszko". Podczas koncertu dzieci poznały różne style tańca:taniec klasyczny, balet, flamenco, taniec ludowy oraz break-dance, poprzez który przybliżyły sobie tajniki kultury hip-hopowej. Dowiedziały się również jaki taniec tańczy się w jakim obuwiu. Koncert nie był biernym słuchaniem, ale wspaniałą interakcją z dziecięcą widownią. Wybrane figury taneczne mogli wykonywać wszyscy, pozostając na swoich miejscach. Wiele radości i pozytywnej energii przyniósł ten ponad godzinny koncert. Wszystko co dobre szybko się kończy, więc czas na powrót. Podczas wędrówki przez park dziewczynki poczuły głód. Zjedzenie wielkiej pizzy pozwoliło kontynuować podróż. Dotarłyśmy na dworzec PKS, skąd autobusem udałyśmy się do Inowrocławia. Nie wiem co było po powrocie do domów, ale myślę, że mimo chęci dalszego podróżowania wszystkie dziewczynki poczuły zmęczenie i ... zasnęły.

jasełka

Pielgrzymi z Gdyni i Gdańska w naszej parafii

W dniu 3 sierpnia br. Pielgrzymi z Gdyni i Gdańska zatrzymują się w naszej parafii na południowy odpoczynek i posiłek. W tym roku odwiedził Pielgrzymów ks. abp Sławoj Leszek Głódź, który wziął udział we wspólnej modlitwie i na zakończenie wszystkim udzielił Bożego błogosławieństwa. Potem ks. abp rozmawiał z pielgrzymami oraz spotkał się z kapłanami i alumnami na plebanii.

Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak na spotkaniu opłatkowym w Zakładzie opiekuńczo-leczniczym SIRMED w Inowrocławiu

W czwartek, 18 grudnia 2014 r. Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak spotkał się z chorymi i personelem zakładu opiekuńczo-leczniczego SIRMED. Ks. Prymas złożył wszystkim życzenia świąteczne, połamał się opłatkiem i udzielił błogosławieństwa. W czasie spotkania dzieci ze Szkoły Katolickiej śpiewem kolęd ubogaciły uroczystość.

Środa, XXVIII Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika